Previous Next

Börzsöny Ring 2020

Egyesületünk 2020.09.19-én együttműködő partnerünk, az Ipoly Erdő ZRt. kérésére a Börzsöny Ring kerékpártúra biztosításában vett részt. A kilencven kilométeres körverseny egy olyan, négy kilométer hosszú erdei szakaszon vezetett keresztül, amely nem csak a közel négyszáz kerékpárosnak, hanem nekünk is kihívást jelentett, mivel az útvonal országúti gépjárművel nem megközelíthető, ráadásul mobiltelefon-lefedettséggel sem rendelkezik. Ezért egyesületünk az érintett útszakaszon négy megfigyelőponton, URH rádiókapcsolat kiépítése mellett, mentőtiszttel, mentőápolóval, sérült szükségszállítására alkalmas terepjáró gépkocsikkal, egészségügyi felszereléssel és hétfős személyzettel állt készenlétben a verseny ideje alatt. Az általunk biztosított útvonalon két résztvevő szenvedett kisebb balesetet, egyiküket egészségügyi ellátásban kellett részesítenünk, aki ezután folyatatni tudta a túrát. Az utolsó versenyző elhaladása után, a mezőnyt végigkísértük a Börzsönyön átvezető hegyvidéki útszakaszon, egészen Kemencéig.

Köszönjük, hogy ti is segítetek nekünk...!

Támogatóink

Tűzgyújtási tilalom

Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hírei

Szervezetünk a Palóc Mentőcsoport tagja

 
© 2020 Ipoly-völgyi Különleges Mentőegyesület - minden jog fenntartva