Previous Next

URH rádió- átjátszóállomás telepítése a Börzsönyben

A Magyar Rádióamatőr Szövetség - Hungarian Radio Amateur Society, a Nagy Hideg-hegy Sí- és Túraközpont, valamint egyesületünk összefogásának köszönhetően egy URH rádió- átjátszóállomás kerül telepítésre a Börzsönyben, amelyet egyesületünk tagjai is használhatnak majd életmentés esetén, ha egy-egy ilyen feladat végrehajtása során nem állna rendelkezésre más hírközlési lehetőség. A Börzsöny ugyanis hazánk legnagyobb összefüggő erdősége, egyben a második legmagasabb hegysége, amelynek területén lakott települések csak elszórtan találhatóak, így a mobiltelefonok és más egyéb, megfelelő hálózati lefedettséget igénylő rádiórendszerek sok esetben használhatatlanok az erdő mélyén. Ezért a Nagy Hideg-hegyi Túristaház közelében, a hegygerincen található sífelvonóhoz egy olyan rádióberendezés kerül telepítésre, amely független minden más távközlési rendszertől, és megfelelő összeköttetést biztosít a magas-Börzsöny lakatlan területein is. Az átjátszóállomást természetesen a rádióamatőrök használják majd, nem csak a Dunakanyarból és Nógrád megyéből, hanem dél-Szlovákia jelentős részéről is, azonban életmentés esetén azt egyesületünk is igénybe veheti hírváltás céljából.
Az átjátszóállomás antennáját egyesületünk tagjai a napokban szerelték fel a sífelvonóra, és rövidesen az adó-vevő berendezést is beüzemelik a rádióamatőr szövetség szakemberei, így az állomás hamarosan megkezdi a működését. Köszönjük szépen a kivitelezéshez nyújtott logisztikai segítséget a Micro-Top Kft-nek és a Börzsönyi Kutató Kereső Egyesületnek is!

Köszönjük, hogy ti is segítetek nekünk...!

Támogatóink

Tűzgyújtási tilalom

Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hírei

Szervezetünk a Palóc Mentőcsoport tagja

 
© 2020 Ipoly-völgyi Különleges Mentőegyesület - minden jog fenntartva