Previous Next

Gyakorlat a hollókői várban

A közelmúltban együttműködési gyakorlaton vettek részt egyesületünk tagjai és a Balassagyarmati Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság munkatársai Hollókőn. A gyakorlat feltételezése szerint egy sűrűn látogatott turisztikai célpont, a Világörökséghez tartozó vár faláról az alatta lévő párkányra zuhant egy személy, aki súlyos sérüléseket szenvedett. Nehezítette a mentésben résztvevők munkáját, hogy a sérültet megközelíteni, majd sérülései miatt hordágyon, a mentő gépkocsiig eljuttatni kizárólag kötéltechnika alkalmazásával lehetett. A gyakorlat forgatókönyve életszerűen, a balassagyarmati hivatásos tűzoltók helyszínre érkezésével kezdődött, akik a sérültet mentőkötél biztosítása mellett megközelítették és rögzítették. Ezzel egyidőben értesítették egyesületünket, majd megkezdték a mentési útvonalat megtisztítását. Munkatársaink együttműködő partnerünk, a Magyar Vöröskereszt Nógrád Megyei Szervezete szakképzett elsősegélynyújtójával érkeztek a helyszínre, akit alpinistáink a megfelelő kötélbiztosítás kiépítése után a sérülthöz juttattak, hogy megkezdhesse szakszerű ellátását. A csapat a szerencsétlenül járt kirándulót fej- és nyakrögzítő gallér használata mellett egy speciális hordágyba helyezte, majd a lehető leggyorsabban a vár alatti turistaútra engedte, ahonnan a hivatásos tűzoltó kollégák kötélbiztosítás mellett a vár bejáratáig szállították.
A gyakorlat kiváló alkalom volt arra, hogy a hivatásos és az önkéntes mentőszervezetek megismerhessék egymás eszközeit, képességeit, valamint felkészülhessenek egy esetlegesen valóban bekövetkező, hasonló éles helyzetre.
 

Támogasd te is a különleges mentőket!

Támogatóink

 

 

Meteorologóiai riasztás

Tűzgyújtási tilalom

Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hírei

Szervezetünk a Palóc Mentőcsoport tagja

 

Keresés az oldalon

© 2020 Ipoly-völgyi Különleges Mentőegyesület - minden jog fenntartva

Ez az oldal sütiket használ, melyek a gépeden tárolódnak. A böngészéssel ezt elfogadod. További információk itt.