Szerelőket gázolt el a száguldó autó

Balassagyarmat határában, a déli elékerülő úton lévő vasút átjáró közvetlen közelében két karbantartó munkás csapadékvíz-elvezető csatornát tisztított, amikor gépjárművükbe egy nagy sebességgel közeledő személygépkocsi belerohant, majd az úttestről lesodródva az út melletti vízelvezető árokba csapódott. Egy munkás a csatornában rekedt, aki súlyosan megsérült. Egy másik autót az érkező vasúti szerelvény mozdonya sodort el, több méteren keresztül maga előtt tolva. A vonaton diákok utaztak, akik szerencsére nem sérültek meg. A két összeroncsolódott gépjárműbe szorult sérülteket a balassagyarmati, a szécsényi és a berceli hivatásos tűzoltók szabadították ki feszítő-vágó berendezések segítségével, egyesületünk pedig a csatornában rekedt munkást emelte ki hordágyba rögzítve, alpintechnikai biztosítás mellett, mentőállvány segítségével. Mindez szerencsére csak egy együttműködési gyakorlat volt, amelyet egyesületünk a Balassagyarmati Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság állományával közösen hajtott végre.
 

Köszönjük, hogy ti is segítetek nekünk...!

Támogatóink

 

 

Meteorologóiai riasztás

Tűzgyújtási tilalom

Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hírei

Szervezetünk a Palóc Mentőcsoport tagja

 

Keresés az oldalon

© 2020 Ipoly-völgyi Különleges Mentőegyesület - minden jog fenntartva

Ez az oldal sütiket használ, melyek a gépeden tárolódnak. A böngészéssel ezt elfogadod. További információk itt.